Archiv

 • 5Ghz spoj do Čejetic je hotov!

  Jak jste si jistě všimli na střechách obou bytovek se objevili „bílé“ satelity a zmizeli staré 2,4Ghz sítové antény. Dobrá věc se podařila a nyní je tedy spoj do Čejetic kompletně přepojen na 5Ghz. Ping na spoji je 1-2ms max 4ms!… a ŽÁDNÉ VÝPADKY .-) Takže uživatelé v bytovce (DUNOVSKÝ, SIVERA, VACHTA, NOVÁKŮ) jsou teď kompletně připojeni (celou trasou až ze Strakonic) na 5Ghz, tudíš by měli mít naprosto stabilní připojení. (dokonce lepší než ve Štěkni.)

  Označení dodávky Množství Cena/mj Cena bez DPH DPH % Cena s DPH
  RB433 2ks 1449,58 2899,16 19 3 450 Kč
  parabola 5GHz Jirous 2ks 1260,51 2521,01 19 3 000 Kč
  pigtail RF240 7m 2ks 239,5 478,99 19 570 Kč
  krabička CA/333 2ks 336,14 672,27 19 800 Kč
  karta R52 2ks 403,36 806,72 19 960 Kč
  pigtail UFL 2ks 42,02 84,04 19 100 Kč
  Celkem 8800 Kč

  Nyní je tedy kompletně vyřešen spoj a jeho výpadky. Uživatelé připojeni kabelem (v bytovce) již výpadky mít nebudou. Dále uživatelé, kteří se připojí na 5Ghz ČEJETICE01 výpadky mít také nebudou. Zbývají však ČEJETICE 02, které jsou stále na 2,4Ghz a tudíš se stále budou potýkat s občasným rušením ze strany obecního internetu a ostatních „domacích internetů“ (to samé ve Štěkni). Pokud to však bude pro vás únosné není nutné nic měnit. Do budoucna je však kdykoliv možné přepnout i ČEJETICE 02 na 5ghz (to samé platí pro Štěkeň a vysílač HAFNET 2). Je nutno ale počítat s tím, že každý by si musel zakopit novou anténu a nové zařízení (kartu do PC, AP na půdu, anténu – podle toho jak to kdo máte doma teď).

  Jinak stále ještě dočasně vysílá jedno staré AP 2,4Ghz na vysílači ČEJETICE 01. Je to hlavně z důvodu provizorního řešení přípojení těch uživatelů, kteří zatím nemají možnost chytat 5ghz vysílač ČEJETICE 01, časem tedy bude vypnuto! Proto kdo nemusíte, připojujte se na ČEJETICE 02.

  (Celý příspěvek…)

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Intranet
 • 2009.07.01 – Strakonice Viadukt (bouřka :)

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Zajímavosti z okolí
 • Otava povodeň 28.06.2009

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Zajímavosti z okolí
 • HOME – zajímavý dokumentární film o nás a naší planetě

  Ve Světový den životního prostředí 5. června vstupuje do českých a světových kin jedinečný projekt světoznámého fotografa Yanna Arthuse-Bertranda s názvem Home. Snímek bude také k vidění jako vůbec první film v historii zároveň i na DVD, Bluray a internetu. Filmový dokument otevírá nový pohled na globální environmentální problémy, které se nevyhýbají ani České republice. Upozorňuje na mnohé problémy, kterým musí lidstvo čelit. Jedním z nich je i otázka globálních změn klimatu. Dílo si neklade za cíl najít recept k jejich řešení, nabádá však k zamyšlení nad výzvami, které před námi stojí.

  Yann Arthus-Bertrand v průběhu skoro 20 let prolétal více než sto zemí a ze vzduchu udělal přes sto tisíc obrázků. Jeho fotografie jsou především fakta a čísla o našem způsobu života a o cestách, kterými bychom se měli ubírat v budoucnu.

  „Za naši planetu jsme zodpovědní všichni. Je na každém z nás, aby si uvědomil, že musíme podniknout nějaká prostá a evidentní opatření. Spousta nových a evidentních způsobů, jak s tím něco dělat, existuje i v našem každodenním životě. A teď pro to nadešel ten čas. Tento film jsem tvořil 15 let. To, co jsem viděl, když jsem létal nad Zemí, mě navždy změnilo. Prostřednictvím filmu se chci podělit o to, co jsem během svých cest cítil,“ uvedl Bertrand.

  Cílem dokumentu podle něj není vzbuzovat pesimismus, ale naopak naději. „Není důležité, že zmizelo 50 procent deštných pralesů, ale to, že polovina jich zůstala,“ dodal fotograf.

  „My všichni musíme přispět – kdykoliv a jakkoliv můžeme. I když je to jen výměna žárovek, recyklace odpadu nebo si jen více hledět toho, co nakupujeme, je to ohromný krok,“ vyzývá producent filmu Luc Besson.Dokumentární film Home se snaží pomocí poutavých obrazů přimět diváky k ochraně životního prostředí. Diváci se dočkají záběrů, které byly pořízeny v 50 zemích světa. Z ptačí perspektivy tak mohou sledovat nedotčenou přírodu i naprosto zdevastované lokality, které zničila lidská civilizace.

  Zdroj: http://www.ct24.cz/kultura/56568-dokument-home-je-uchvatny-i-diskutabilni/

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Dokumenty, Přírodní zajímavosti
 • Ekonomicka krize nebo dokonaly podfuk na lidi? Aneb o cem by se nemelo mluvit!

  Dnesni ekonomicka krize je logicke vyusteni kolobehu ekonomiky a jejiho zivota. Dokonce se zda, ze je to dokonale naplanovany restart ekonomiky (jaky probehl take v roce 1929). Prakticky neni moznost uniku… Nasledujici dokumenty vam vysvetli proc tomu tak je a co to jsou vlastne ty zelene papirky s cisly, kterymi denne platime a bez kterych si zivot neumime predstavit. A nakonec mozna zjistite, ze nezli jich mit moc, je lepsi je nemit vubec.

  Naprosto drtiva cast vsech penez v obehu vznika z dluhu, za ktery je uctovan urok. Kdo chce zacit chapat pozadi fungovani ekonomiky tohoto sveta a jak se to tyka obycejnych lidi, mel by obetovat trochu casu a shlednout tento dobre srozumitelny stredometrazni animovany dokument Paula Grignona.


  PENÍZE JAKO DLUH (Money As Debt)

  (Celý příspěvek…)

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Off Topic
 • Výměna dotykového panelu SAMSUNG OMNIA „na koleni“

  Je obecně známo, že Samsung i900 na tom s citlivostí displeje na dotek opravdu není moc dobře. A ačkoliv v posledních modelech by již měl být dotykový panel nový, který alespoň podle reakcí z různých fór reaguje citlivěji, samotný Samsung tvrdí, že žádný „nový“ panel neexistuje. OPAK JE VŠAK PRAVDOU, EXISTUJE!

  Pokud máte tedy opravdu pro strach uděláno, může si zkusit vyměnit touch screen zcela sami! :) Samozřejmě při tomto zásahu přijdete o záruku, takže vše děláte na vlastní triko. Podotýkám, že jde pouze o výměnu dotykové vrstvy, ne LCD.

  Panel jsem objednal na radu uživatele lantony z fóra modaco.com, (kterému ještě jednou děkuji za skvělý tip!) z této konkrétní stránky na ebay.com (prodejce wholesaleandy). Údajně stejně dobré a ještě o polovinu levnější jsou i displeje od tohoto prodejce, ale já mam zkušenost s tím prvním, takže nemohu potvrdit. Panel mě tedy vyšel na cca 530Kč i s poštovným a dorazil za 8 pracovních dnů.

  Takže nyní k samotné výměně. Určitě stačí postupovat podle návodu, jen bych ale upozornil na pár úskalí, které mne dost zdržely a samozřejmě protože jsem to dělal poprvé v životě, netušil jsem hned jak dál…

  Předem zdůrazňuji, že prácička je to opravdu pekelná. Všechno je daleko menší, než jsem čekal a za druhé všude je lepidlo!!! Tzn. foťák drží přilepený, tlačítka pro volání jsou také podlepená a dostat od sebe displej a dotykovku je úplně nejhorší. Potom jsem se ještě dlouho trápil s konektorem vpravo na PCB, ten má totiž speciální nahoru vyklápěcí černou destičku a pak teprve jde vytáhnout ta kšanda, což jsem samozřejmě nevěděl. Nakonec jsem to vykoukal ze servisního manuálu, kde jsem si všiml, že je destička zvednutá nahoru.

  Další takový konektor je potom zespoda vlevo (ten co vede k dotykovce). Ten má zase bílou zvedací destičku, pak kšandu opět lehce vytáhnete.

  Jinak obě dotykovky vypadají na první pohled naprosto identicky, proto jsem měl ze začátku také celkem strach, že to celé dělám úplně k ničemu. Netuším kde je zakopaný pes, ale rozdíl je opravdu 100%!

  Pokud tedy tohle všechno podstoupíte, dostanete úplně jiný telefon! Ty dotyky jsou prostě perfektní. Nevím, jestli jsem měl předtím opravdu tak špatný kus, ale nebylo možné telefon téměř vůbec prsty ovládat. Musel jsem opravdu hodně tlačit a pokud jsem chtěl táhnout (třeba v tel. seznamu), za prstem zůstávala modrá stopa. (to je možná i trošičku vidět na videu) Takže si asi dokážete představit ten potřebný tlak. Dříve pokud jsem chtěl někomu ukázát třeba fotky, tak nebyl schopen téměř tu dotykovku ovládat. Samozřejmě nehtem to šlo vždy celkem bez problémů, ale to je celkem opruz. Ovšem teď lze telefon ovládat třeba i loktem ruky! Není třeba téměř žádný tlak!

  Když to porovnám iphonem, tak ten reaguje tedy ještě o něco málo lépe, ale je to úplně jiná technologie a tohle je už velmi podobné. Navíc iphone má takový matný nepěkný displej (málo svítí).

  No a nakonec takový malý bonus

  Pokud to tedy někdo budete dělat postupujte jednoduše podle návodu a hlavně se nelekněte toho lepidla chce to trpělivě držet a ono se to vždycky pomalu odlepí (foťák vyndavat zleva zeshora, tlačítka podebrat tím modrým „paklíčem“ a potom dotykovku nejlépe nehtem a pomalu trošku to trvá, lepidlo drží opravdu dobře.
  Lis 29th, 2009 | Kategorie Mobilní telefony
 • Umíte skákat přez švihadlo? NEUMÍTE!!!

  Tak tahle particka z Amsterodamu vám předvede jak na to…

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Off Topic
 • Nitro Circus MTV – hardcore Jackass

  Nitro Circus je nová superadrenalinová show MTV, která se točí okolo nejlepšího freestyle motokrosového maníka světa Travise Pastrany a jeho kamarádů, kteří předvádějí ty nejneuvěřitelnější kousky na motorkách, kolech, tříkolkách, zkrátka na všem co má i nemá kola. Je třeba dodat, že se Travis málem už ve třetím díle této show zabil… Ale bohudík se mu otevřel padák včas a čekají nás tak i další díly…
  Nepleťte si to s Nitro.Circus DVD filmy, tahle nova show se stejnym nazvem je cela jen a jen a kravení :)

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Filmy
 • Vodafone reklama :)

  Další rádoby virální reklama a opět parádní. Před rokem tu byla v podobném stylu reklama na telefon Samsung Omnia. (Video je v HD tak raději počkejte než se vám naloaduje celé, a pak teprve pusťte přehrávání)

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Off Topic, Videa
 • Nejlepší video tornáda jaké kdy bylo natočeno…

  Nejlepší video tornáda jaké kdy bylo natočeno na kameru. Nyní ho nahráli týpci z tornadovideos.net na youtube v celé své délce a v HD kvalitě!! Proč jen nejsou takové věci i u nás :(

  Lis 29th, 2009 | Kategorie Přírodní zajímavosti
  Tagy:
Archiv pro Listopad, 2009
Tracked by Hobo