Archiv

 • Že by nástupci U2?

  Pro 22nd, 2009 | Kategorie Videoklipy
 • Největší vlna jakou kdy kdo sjel na serfu…

  Od roku 2001 se každoročně koná na Havaji soutěž BillabongXXL o sjetí největší vlny světa. Při prvním ročníku se nesmazatelně zapsal do historie Mike Parsons touto vlnou vysokou neuvěřitelných 65stop (20 metru).

  Soutěž má více kategorií – Jízda roku, Tunel roku, Největší „pohlavek“ a nakonec Největší vlna roku.

  I když z videa vypadá vlna monstrózně, největší není. Krátce předtím sjel Mike vlnu o výšce 66 stop v lokalitě Cortes Bank. Od roku 2003 ale již Mika Parsonse překonali jiní surfaři. On ale loni v zimě znovu všem ukázal, kdo je pánem největších vln světa a opět na stejném místě jako se mu to povedlo před soutěží sjel vlnu vysokou 22m. Z této nové vlny však existuje jen sekvence fotografií.

  5. ledna 2008, lokalita Cortes Bank, výška vlny přez 70 stop (22m)

  Neoficiálně je ale naprostým rekordmanem Ken Bradshaw’s, jenž sjel vlnu o výšce neuvěřitelných 85 stop (26m). Stalo se tak 28. ledna 1998 v Log Cabins, Oahu (Havaj). Bohužel neexistuje jakákoliv videonahrávka nebo fotografie :(

  Pro 16th, 2009 | Kategorie Přírodní zajímavosti
 • Jak na odesílání pošty přez Outlook

  Pokud používáte poštovního klienta pro práci s poštou (např. MS Outlook), potřebujete pro odesílání emailů nastavit server odchozí pošty. Pro odesílání pošty je možné použít pouze tento SMTP server. Odchozí spojení na cílový port 25 byly zakázány, neboť tímto způsobem bylo odesíláno nemalé množství spamu, tzn. nevyžádaných emailových zpráv, především ze zavirovaných počítačů.

  SMTP server:   smtp.ebone.cz

  Pro 15th, 2009 | Kategorie Intranet
 • Jak poznat certifikovanou účinnost počítačového zdroje

  Ač bývá často podceňován, je počítačový zdroj jedna z nejdůležitějších komponent vašeho počítače. Většina problému s PC také většinou u zdroje končí. Proto byste nad jeho koupí měli být rozhodně obezřetní. Velmi důležitým kritériem, hlavně při spotřebě elektřiny, je jeho účinnost. Čím větší účinnost, tím méně zaplatíte za elektřinu. Důležité tedy je rozpoznat tento parametr na kupovaném zdroji. K tomu slouží následující tabulka:

  Označení / Zatížení

  20 %

  50 %

  100 %

  80Plus

  80 %

  80 %

  80 %

  80Plus Bronze

  82 %

  85 %

  82 %

  80Plus Silver

  85 %

  88 %

  85 %

  80Plus Gold

  87 %

  90 %

  87 %

  80Plus Platinum

  90 %

  94 %

  91 %

  Při různém zatížení zdroje se jeho účinnost taktéž mění. U kvalitních zdrojů by ale měla být co nejlepší ať už hrajete náročnou hru nebo jen surfujete na internetu. Kvalitní zdroj s vysokou účinností je sice dražší, zato vám dokáže ročně ušetřit i 1000Kč za elektřinu!

  Pro 14th, 2009 | Kategorie Hardware
  Tagy:
 • Semafor s odpočtem

  S nápadem, jak urychlit dopravu ve městech, přišel Damjan Stankovič. Červené světlo doplnil o kruh, který postupně zhasíná. Tím dává řidičům vědět, za jak dlouho se mají připravit k rozjezdu. Řidiči se pak rozjedou téměř zároveň, takže křižovatkou projedou mnohem rychleji. Podobné řešení existuje již v různých městech v podobě displeje, který ukazuje, jak dlouho bude svítit červená. Nicméně řešení Damjana Stankoviče je přece jen originálnější a více efektní.

  Zdroj: http://gadgets.zive.cz

  Pro 13th, 2009 | Kategorie Off Topic
  Tagy:
 • Jak na blokování reklamy v Google Chrome

  UPDATE: Nový článek o blokování reklamy v Google Chrome

  Zhruba před 14 dny jsem pomalu ale jistě přešel z pomalého a nestabilního Firefoxu na superrychlý a doposud naprosto bezproblémově běžící Google Chrome. Slovíčko superrychlý jsem použil záměrně, protože oproti Firefoxuse to nedá ani srovnat :) Je to jako byste si právě koupili nové PC a ještě vám zrychlili internetové připojení :)

  Jedna věc mě od tohoto přechodu ale v začátcích stále odrazovala. Bylo to blokovaní reklam. Ve Firefoxu to jde tak snadno a u Chrome jsem tápal a zprvu ani netušil zda to vůbec bude možné. Po chvilce hledání se ale zadařilo a kupodivu jsem zjistil že blokování reklam z Firefoxu už někdo převedl i na Chrome. Dokonce se jedná o to samé :) Ano je to staré známé AdBlock+. V Chrome se sice jedná o betu a budete muset použít i betaverzi Chrome 4, ale za 14 dní používaní jsem neobjevili ani jedinou chybičku, podivné chovaní, či dokonce nějáké pády samotného Chrome 4. Vše funguje naprosto spolehlivě.

  Takže jak jsem zmínil je třeba nainstalovat nejnovější betaverzi Google Chrome 4
  http://www.google.com/landing/chrome/beta/

  Pak jednoduše přidáte extension AdDlock+
  http://www.chromeextensions.org/appe…oning/adblock

  A nakonec ještě nainstalovat rozšířené GUI (aby bylo možné použít třeba již vámi optimalizovaný filtr z Firefoxu
  http://ruzanow.ru/extensions/adblock.crx

  Jinak Google Chrome 4 samozřejmě podporuje i spoustu jiných doplňků, které se stále rozšiřují a aktualizují a najdete je na těchto webech
  http://www.chromeextensions.org
  https://chrome.google.com/extensions

  Pro 13th, 2009 | Kategorie Software
 • Ultimate Frisbee

  Ultimate Frisbee je kolektivní týmová hra s diskem frisbee. Hrají ji proti sobě dvě družstva o sedmi hráčích. Vítězí družstvo, které má na konci hrací doby vyšší skóre nebo dosáhne jako první stanoveného počtu bodů.

  Cílem hry je chytit nahrávku spoluhráče v koncové zóně protivníka a tím skórovat. Po dosaženém bodu se obracejí úlohy a družstvo, které dosáhlo bodu, provádí tzv. výhoz a brání. Hráč s diskem nesmí běhat, disk se pohybuje nahráváním. Cílem bránícího družstva je vynutit si tzv. turnover, změnu držení disku. Ke ztrátě disku dochází vždy, když je nahrávka neukončená, zachycená nebo sražená protihráčem, disk se dotkne země nebo je chycen útočícím hráčem v autu, útočníci si disk podají, útočník chytí vlastní hod, útočník neodhodí disk před napočítáním.

  Ve hře Frisbee Ultimate neexistuje rozhodčí. Pravidla si hlídají sami hráči podle zásady fair play.

  Get the Flash Player to see this player.

  Pro 10th, 2009 | Kategorie Off Topic
 • Debutové album Susane Boyle trhá rekordy

  Viděli jste ji zpívat na YouTube, plakali jste s ní v přímém televizním přenosu. Nestala se britskou pop idol (skončila druhá), ale její debutová deska trhá všechny rekordy.

  Susan Boyle v sobě díky televizní soutěži objevila mimořádný pěvecký talent, proměnu sedmačtyřicetileté ženy v domácnosti v hvězdu sledovala letos na jaře média po celém světě. Její debutové album I Dreamed A Dream vyšplhalo po vydání do čela žebříčku a právě se stalo nejprodávanějším britským debutem všech dob.

  Milionová paní

  Prodeje desky zatím překvapují i optimisty. I Dreamed A Dream dlouho vedlo v předprodejích internetového obchodu Amazon a obrovskou rychlostí mizí i z pultů hudebních obchodů. Podle v neděli zveřejněných prodejních výsledků britského žebříčku se I Dreamed A Dream stalo nejrychleji prodávaným debutovým albem všech dob.

  Susan Boyle

  Boyle hravě překonala i Leonu Lewis, jejíž album Spirit drželo dosavadní rekord. Můžou za to i někteří Britové, kteří desku nakupují stejným způsobem jako hlasují v televizních soutěžích – místo jednoho kusu jich kupují hned několik.

  Úspěch desky je globální: například z USA hlásí z prvního týdne prodeje kolem 650 tisíc, čímž Susan Boyle nejspíše překoná všechny letošní albové novinky včetně Eminema nebo U2. Největším soupeřem I Dreamed A Dream byl paradoxně poražený finalista posledního ročníku American Idol Adam Lambert, jehož debut Entertainment hlásí zhruba třetinový výsledek. Mezi dalšími poraženými jsou nové desky i od takových hvězd, jakými jsou Lady GaGa, Andrea Bocelli, Rihanna nebo Shakira.

  (zdroj: aktualne.cz)

  Pro 1st, 2009 | Kategorie Off Topic
Archiv pro Prosinec, 2009
Tracked by Hobo