Machr Kalousek…

Při pohledu do poštovní schránky čeká možná některé lidi v první chvíli šok. Objeví v ní totiž složenku na úhradu 121 tisíc korun, tedy státního dluhu České republiky rozpočítaného na každého občana. Jde o předvolební akci TOP 09. „Chceme tak voliče upozornit, že státní dluh je dluhem každého občana,“ řekl místopředseda strany Miroslav Kalousek.
http://zpravy.idnes.cz/zaplatte-statni-dluh-kazdy-121-tisic-vyzyva-kalouskova-slozenka-volice-1zv-/domaci.asp?c=A100512_122848_domaci_kop

neviditelny text

Nyní pár článků z historie schvalování rozpočtu na rok 2009, kdy byl ministrem financí pan Kalousek a předpovídal růst HDP 4,8% později jen 4%, ale stále tvrdil, že se nejedná o nic strašného a že rozpočet není třeba nějak výrazně měnit a tak se přidalo všem a dokonce nejvíce nemakačenkům na soc. dávkách.

neviditelny text
neviditelny text

1. září 2008 – Z návrhu rozpočtu, který MF DNES získala, například vyplývá, že si výrazně polepší ministerstvo školství. Resort Ondřeje Lišky dostane na běžné výdaje (bez sociálních dávek a peněz na výzkum) o 10,5 miliardy korun víc než letos. Školství však stále daleko zaostává za ministerstvem práce a sociálních věcí, kde se kvůli růstu důchodů a dávek zvýší výdaje o více než 28 miliard korun. Nejvíc si pohorší ministerstvo zemědělství, kterému Kalousek přepošle o devět miliard korun méně.
http://ekonomika.idnes.cz/vlada-odlozila-schvaleni-statniho-rozpoctu-fzl-/ekonomika.asp?c=A080910_114638_ekonomika_vem

27.září 2008 – Růst české ekonomiky by mohl v příštím roce zpomalit na čtyři procenta. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL), který tak s ohledem na dosavadní vývoj domácího a světového hospodářství snížil odhad z dřívějších 4,8 procenta. Při jinak nezměněných podmínkách by to podle něj mohlo znamenat výpadek rozpočtových příjmů v rozmezí šest až osm miliard korun.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/192321-kalousek-rust-hdp-by-pristi-rok-mohl-zpomalit-na-4-pct/

1. října 2008 – Stínový ministr financí Bohuslav Sobotka včera obvinil vládu, že poslancům předkládá „fiktivní a papírový rozpočet“. „Když nebudou příjmy, nebudou ani takové výdaje,“ reaguje na to v rozhovoru pro MF DNES ministr financí Miroslav Kalousek z KDU-ČSL. DOKONCE I ROZHAZOVAČNÁ ČSSD očekávala větší propad a ač je to k neuvěření, navrhovala až 20 miliardovou rozpočtovou rezervu.
http://ekonomika.idnes.cz/kalousek-jen-konci-vyjimecne-dobre-casy-fcl-/ekonomika.asp?c=A081001_092032_ekonomika_fih

2. října 2008 – „Pro českou ekonomiku tak začnou normální časy, s normálními starostmi, ne mimořádné. Česká ekonomika několik let jela na hranici svých kapacit, byla na vrcholu svého cyklu a všichni jsme čekali i bez toho, co se nyní děje, mírné zpomalení,“ uvedl ministr Kalousek. Zároveň vyzývá všechny, kteří tvrdí, že Česká republika je na pokraji krize, a vymýšlejí záchranné scénáře, aby nestrašili lidi. Zároveň uvedl, že neplánuje žádná zvláštní opatření. „Fiskálními impulzy nebudeme ovlivňovat přirozené tržní tempo,“ uvedl.
http://ekonomika.idnes.cz/kalousek-nestraste-lidi-zachrannymi-scenari-f3v-/ekonomika.asp?c=A081002_092500_ekonomika_pin

Nyní si tento člověk, jenž je přímo odpovědný, za dluh ČR z roku 2009, který mimo jiné nakonec činní hrůzostrašných 178mld, dovolí lidem rozesílat vtipné složenky?:) Naprostá arogance a hloupost. Kdokoliv jiný na to má právo a vůbec by mne to tak nevytočilo, ale od bývalého ministra financí, který ještě před krizí machroval!! Ubohost…