Archiv

 • David Archuleta – Something Bout Love

  Říj 31st, 2010 | Kategorie Videoklipy
 • Ati Remote Wonder pod Windows 7 64bit

  Pokud používáte Ati Remote Wonder II a přecházíte na Windows 7 64bit. Určitě budete mít problém se správnou funkčností tohoto super dálkového ovladače, který je po tolika letech opravdovou legendou a díky mnoha pluginům a použité technologii (dosah skrz zdi), je to opravdu výborný nástroj pokud jde o ovládání PC na televizi.

  Pokud tedy budete instalovat tento ovladač. Postup instalace je následující:
  1. Odpojte USB přijímač (pokud jste ho měli zapojený).
  2. Nainstalujte x10drivers.exe (z oficiálního webu official X10 website).
  3. Nainstalujte  software remote-wonder-1-40-0-0.exe
  4. Restartujte. Možná se objeví erorová hláška - odklepněte.
  5. Připojte USB přijímač. Windows detekuje zařízení a rozezná ATI Remote. ATI ikonka však stále není vidět na liště!
  6. Restartujte ještě jednou a nyní již by se měla ikonka objevit. A ovladač by měl správně fungovat.

  Říj 26th, 2010 | Kategorie Hardware, Software
 • The Way Back

  Komu chutná dobrodružství s napětím, určitě si nenechá ujít tento filmeček o útěku několika vězňů z ruského Gulagu inspirovaný skutečnými událostmi.

  Říj 24th, 2010 | Kategorie Filmy
 • Unknown (2011) – HD Official Trailer (Liam Neeson & Diane Kruger)

  Pokud se vám líbilo 96 hodin s Liamem Neesonem, tohle by mohl být film, na něž se budete těšit .) Na moviezone.cz si můžete trailer pustit s češtinou.

  Říj 24th, 2010 | Kategorie Filmy
 • Apocalyptica – Not Strong Enough (acoustic at the Sibelius Academy of Helsinki)

  Říj 23rd, 2010 | Kategorie Videoklipy
 • Daum PotPlayer

  Určitě všichni znáte jeden z nejlepších přehrávačů videa KMPlayer. PotPlayer je jeho nástupcem! Stejní vývojáři se rozhodli po prodeji KMPlayeru, že budou pokračovat v práci a tak vznikl PotPlayer. Stále je ve verzi BETA, ale nevšiml jsem si zatím ničeho nespolehlivého.

  Vlastnosti:

  * Podpora pro většinu audio / video formátů a DVD.
  * Built-in kodeky.
  * Vnitřní DXVA video kodeky (H.264/AVC, VC-1, MPEG2) a EVR (pouze Windows 7).
  * Podpora pro všechny typy titulků.
  * X86 a x64 verze.
  * Skiny, Loga, barevná schémata …

  + Vše ostatní co uměl Kmplayer :)

  DOWNLOAD NEJNOVĚJŠÍ ANGLICKÉ VERZE: softpedia.com

  Více info: forum.doom9.org

  Říj 16th, 2010 | Kategorie Software
 • Topcon IP-S2 Mobile Mapping System

  Vypadá to, že éra geodetů, kteří postávají někde u silnice a běhají s tyčkou po krajnici nám pomalu končí. Tento nový systém je plně nahradí a několikanásobně zrychlí efektivitu práce. Přesnost systému je okolo 5cm a rychlost měření je neuvěřitelná. Celou dálnici z Prahy do Brna, je schopno vozidlo s tímto systémem zmapovat během neuvěřitelných 4 hodin. Ani nechci odhadovat, jak dlouho by to trvalo dvěma chlapíkům v oranžových vestách. :)

  Přesná poloha automobilu  je  získávána pomocí  tří  technologiíi. Dvoufrekvenční  GNSS přijímač určující prostorovou polohu, inerciální měřící jednotkou (IMU) určující orientaci systému a  CAN–BUS sběrnicí připojenou na  automobil nebo externí odometry namontované na kolech vozidla pro získání  informací o pohybu vozidla (rychlost, ujetá vzdálenost…).  Tyto tři technologie pracující společně a dokáží určit vysoce přesnou 3D polohu a to i v místech, kde satelitní  signály  mohou  být blokovány překážkami jako jsou  budovy,  mosty,  aleje  stromů, apod.

  Standardní systém IP-S2 umístěný  na automobilu obsahuje  tři  LiDAR skenery o vysokém rozlišení,  které skenují okolí trasy vozidla v úrovni terénu do vzdálenosti  30 metrů na obě strany. Dále může být přidána digitální kamera o vysokém rozlišení, která poskytuje  360° sférické snímky s  maximální rychlostí záznamu 15 snímků za vteřinu. Díky své flexibilní konfiguraci poskytuje systém možnost integrace dalších senzorů a rozšířit tak možnosti dalších aplikací. Data  ze  všech  senzorů jsou  zaznamenávána a synchronizována  s  časovou přesností  15  nanosekund.

  Doba jde dopředu mílovými kroky a v budoucnu určitě bude možné tuto sestavu namontovat třeba na menší letadlo a měřit tak i terén nedostupný autem.

  Více info: http://obchod.geodis.cz/geo/ip-s2-mobilni-mapovani-mobil-mapping-topcon-geodis

  Říj 15th, 2010 | Kategorie Hardware, Off Topic
 • Tiki Taane – Starship Lullaby

  Říj 14th, 2010 | Kategorie Videoklipy
 • Storm Chasers 4.serie právě začala

  Konečně. Čtvrtá série Stormachaserů je venku. Auta jsou opět vylepšena, přidány nové serepetičky a senzory. A hned ze začátku čtvrté série se setkají s odvrácenou tváří bouří a tornád. Doporučuji všem HD rip :)

  Název release 1. dílu: Storm.Chasers.S04E01.720p.HDTV.x264-MOMENTUM
  Info: discovery.com
  ČSFD: http://www.csfd.cz/film/274565-storm-chasers

  Říj 14th, 2010 | Kategorie Dokumenty
 • Nejpřesnější předpověď počasí v ČR

  Jistě to všichni znáte. Těšíte se na víkend. Naplánujete si na sobotu třeba výlet na kole. Podíváte se tedy někdy v úterý nebo ve středu na předpověď počasí. Přečtete si něco na webu nebo se podíváte na počasí v televizi. „Hurá mělo by být pěkně“, říkáte si. Jenže ouvej, v sobotu je najednou úplně jinak než mělo být a místo předpokládaného sluníčka celé dopoledne prší a z výletu sejde. Zanadáváte si na meteorology a zkusíte to druhý den, třeba jim to tentokrát vyjde. A skutečně, sobotní předpověď na neděli vyšla.

  Tohle je klasický příklad špatného pochopení celé předpovědi počasí. Počasí se předpovídat prostě nedá a už vůbec ne více jak jeden až dva dny dopředu! Dá se jen odhadovat jeho vývoj. Z matematických modelů, zkušeností meteorologa nebo radarových snímků se pak dá usoudit, kde asi bude pršet a kde asi pršet nebude, přičemž to v reálu může dopadnout i přesně naopak :) Navíc třeba takový vývoj lokálních bouřek často nelze předvídat ani několik hodin dopředu. Proto otázky typu, bude dneska odpoledne v Českých Budějovicích bouřka, je naprostá hloupost. Dá se odpovědět jen statisticky třeba v % pravděpodobnosti. Na přesnou předpověď počasí, by museli být všude v atmosféře rozmístěny miliardy čidel a matematické modely by museli mít databázi vývoje počasí alespoň 10 000let dozadu :) Toto vše je samozřejmě sci-fi a proto jak říkám počasí není možné předvídat, jen odhadovat :)  Abych ale jen neplácal vodu, poradím vám, jak maximálně efektivně (pro laika) si lze dělat své vlastní úsudky o počasí, jaké weby navštívit a jak zjistit přesněji (i když stále jen přibližně) jak bude.

  Týdenní předpověď

  Nejpřesnější informativní prognózu v ČR na týden dopředu naleznete na webu českého hydrometerologického ústavu (chmi.cz). Ale pozor, každý den je tato prognóza zpřesňována a měněna. Vzdálenější dny bývají měněny někdy i velmi výrazně! Proto doporučuji brát ji velmi s rezervou a POUZE ORIENTAČNĚ! Navíc je třeba ji každý den znovu zkontrolovat (cca po 15:00 se stránka aktualizuje), abyste se právě o víkendu nedivili, že třeba teplotní předpověď nabrala docela jiný spád. Z této prognózy, tedy většinou lze jen odhadovat, jestli bude počasí stabilní následujících několik dní nebo přijde nějaká změna (fronta).

  Předpověď na druhý den

  Pokud chcete co nejlepší prognózu počasí hned na druhý den nebo jen několik hodin dopředu, doporučuji kombinaci nové výborné facebookové stránky „Vcasne-varovani“, textové předpovědi na webu chmi.cz a matematického modelu Alladin. Facebooková stránka je nejlepším a nejaktuálnějším zdrojem informací o počasí, povodních, bouřkách, kalamitách… ,textová předpověď se několikrát za den znovu přepisuje a model Aladin 4x přepočítává, přičemž se stále více zpřesňuje. Rozhodně ráno ještě před samotným výletem doporučuji shlédnout tyto tři stránky a navíc ještě zkouknout aktuální stav počasí na meteorologickém radaru! Meterologický radar totiž již nepředpovídá, ale ukazuje v reálném čase kde prší a pohyb srážkové oblačnosti. Nejlepším zdrojem radarových dat je stránka amatérských stormchaserů radar.bourky.cz. Pokud ještě vlastníte mobilní telefon s připojením na internet, doporučuji během výletu sledovat meterologický radar pomocí aplikace pro Android nebo iOS. Můžete se tak velmi přesně vyhnout případnému dešti nebo bouřce. Chce to sice také trochu intuice a zkušeností, ale ty získáte častým sledováním těchto webů :)

  Na závěr ještě doporučuji sledovat aktuální výstrahy pro význačné počasí jako jsou bouřky, povodně, sněhové kalamity a podobně na webu chmi.cz a facebooku „Vcasne-varovani“,

  Pokud jste opravdový fanoušci meteorologie a počasí, velmi doporučuji také web skywarn.cz, který se snaží velmi přesně predikovat případné bouřky do druhého dne a má vysokou vypovídací hodnotu! Jeho varování jsou ale vydávána pouze v případě předvídaného význačného počasí nebo jevu.

  Shrnutí nejdůležitějších webů pro co nejpřesnější předpověď počasí:

  Včasné-varování - Velmi užitečná facebooková fan stránka občanského sdružení METEO VČASNÉ VAROVÁNÍ O.S.  Zvláště v případě výjimečných jevů (povodně, kalamita, bouřky, …). Je to velmi dobrý zdroj nejaktuálnějších informací o počasí a jeho projevech! Nejen díky administrátorům, ale také obyčejným lidem a jejich aktuálních pozorováních a reportech. Další užitečné jsou

  meteo.chmi – oficiální facebooková stránka chmu.

  chmi.cz – týdenní prognóza českého hydrometeorologického ústavu

  chmi.cz – textová předpověď českého hydrometeorologického ústavu na druhý den (aktualizována 3x denně)

  Alladin – nejlepší matematický předpovědní model na 2 dny dopředu (aktualizován 4x denně)

  radar.bourky.cz – meterologický radar („realtime“ sledování srážek) (obsahuje flash – nevhodné pro mobil)

  www.chmi.cz – nová betaverze meteorologického radaru i s předpovědní posunu srážek na několik minut dopředu

  portal.chmi.cz – meterologický radar originál (vhodné i pro mobilní telefon). Případně rovnou raději aplikace pro Android nebo iOS.

  skywarn.cz – Pro fanoušky meteorologie nutnost! Pro ostatní dobré se podívat, pokud si chcete upřesnit predikci bouřek a význačného počasí na druhý den.

  bourky.com – Pro fanoušky počasí, meteorologie naprostá nutnost! :) Projekt občanského sdružení Amatérská meteorologická společnost (a jejich FB stránka: https://www.facebook.com/amsoscz)

  Další weby, jež pomáhají lépe odhadnout vývoj počasí:

  chmi.czdetekce blesků – odhalení bleskové intenzity bouřek

  chmi.czkamery s vysokým rozlišením – pro reálný pohled na počasí ve vybraných částech ČR.

  chmi.czsnímky z  družice Meteosat 2. generace – ČR výřez

  sat24.com/eusnímky z  družice Meteosat 2. generace - celá Evropa

  wetterspiegel.deNěmecký meteorologický radar – jelikož v ČR převažuje velmi často západní proudění, slouží německý radar k přesnějšímu odhadu příchodu srážek na naše území. Ne vždy však platí, že to co jde z Německa, dorazí až do ČR. Oblačnost se často mění, seskupuje a rozpadá. Jen zkušené oko rozezná frontální oblačnost od té méně významné.

  meteopress.czČeská komerční předpovědní společnost – „konkurence“ pro český hydrometeorologický ústav, avšak stavějící předpovědi pouze na cizích zdrojích a datech (nevraživost mezi oběma subjekty – (Meteopress.pdf) – Rozhodně, ale doporučuji brát v potaz také jejich předpověď, většinou se samozřejmě schoduje s chmi.cz. Možností je také za poplatek dostat přístup k jejich docela přínosné předpovědní aplikaci meteoview. Dalším jejich projektem je facebooková stránka facebook.com/meteopress, kde často uveřejňují i jinak placené prognózy a hlavně horké aktuality.

  medard-online.czNumerický model Medard - je projektem Ústavu informatiky Akademie věd ČR. Jádrem systému je numerický předpovědní model počasí MM5 (PSU/NCAR) konfigurovaný pro Českou republiku.

  wzkarten.deAmerický GFS model počasí – (většinou v zimě podhodnocuje teploty a naopak v létě nadhodnocuje. Zkrátka trochu přehání.)

  meteocenter.euWRF model počasí

  wxmaps.org - Výhled počasí pro Evropu na 15 dní dopředu

  myforecast.com15 denní odhad počasí (pro Písek)

  Říj 11th, 2010 | Kategorie Off Topic, Přírodní zajímavosti
Archiv pro Říjen, 2010
Tracked by Hobo