Archiv

 • Slovíčka v mobilu (Android)

  Dlouhou dobu jsem sháněl program pro Android na efektivní učení anglických slovíček. Prostě abych si mohl nahrát co nejrychleji pár desítek slov a ve volných chvílích, například při čekání na autobus, se je učit. Většina programů je na principu flashcards/kartiček. Objevil jsem ale jeden naprosto primitivní a 100% efektivní. Jak se říká v jednoduchosti je síla :) Jmenuje se VocabIT a je od českého autora.

  Jeho princi je opravdu prostý. Stáčí vzít mobil, vyfotit si arch papíru se slovíčky a hotovo. Program rozřeže fotku na jednotlivé segmenty podle sousedících slov a ty vám pak předkládá na displeji. Vy pouze odškrtáváte „vím“ nebo „nevím“. Program umožňuje nahrávat si jednotlivé lekce a slovíčka můžete pouštět Anglicko-Česky i Česko-Anglicky. VocabIT by  se dal určitě použít i na učení jiných souvisejících věcí – například k učení hub nebo květin z fotek.

  AppBrainURL: appbrain.com
  Homepage: google.com

  Úno 26th, 2011 | Kategorie Mobilní telefony, Software
 • Carlos Jean ft. Electric Nana – Lead The Way

  Úno 24th, 2011 | Kategorie Videoklipy
 • Somewhere over the Rainbow – Israel Kamakawiwo’ole

  Zaujalo mne, jak v posledních týdnech začali rádia jak pominutá hrát tuhle už poměrně starou písničku z filmu 50x a stále poprvé, a jelikož ji znám už od té doby, co jsem film právě v roce 2004 viděl, začal jsem po původu písničky pátrat. I pro mne je však překvapení, že písnička vyšla už v roce 1993!!! na albu Facing Future. Proč se teprve nyní, v roce 2010, stala celosvětovým hitem? Je vidět, jak funguje hudební průmysl. Místo aby se snažil podporovat zajímavé a neohrané písničky, cpe nás neustále konzumními sračkami typu Superstár, Britney Spears, atd. Naprostým vrcholem kýče je pak tenhle malý klučina s nejsledovanějším videm na youtube všech dob s téměř 500 000 000 shlédnutí. Pak z těch dětí nemají růst tupý blbečci…

  Paradoxem je, že na téhle písničce teď místo autora, který zemřel již v roce 1997, vydělává někdo docela jiný, kdo tuhle píseň objevil pro konzumního posluchače po 17-ti letech.

  A perlička na závěr. Hit je v podstatě coververzí originálu z roku 1939, z filmu Čaroděj ze země Oz :) youtube.com

  Úno 20th, 2011 | Kategorie Videoklipy
 • Dr. Dre Ft. Eminem – I Need A Doctor

  Úno 14th, 2011 | Kategorie Videoklipy
 • Crysis 2 BETA LEAKED

  Co se stalo, stalo se. Včera večer unikla betaverze jedné z nejočekávánejších her letošního roku – CRYSIS 2. Uvidíme, jak to zamává se zpožděným prodejem oficiální verze. Doufejme, že se tvůrcům vrátí jejich vložené peníze do vývoje a my se dočkáme někdy v budoucnu pokračování této skvělé střílečky. jediné pozitivní na tom všem je, že si hru můžete alespoň vyzkoušet, než si ji za zhruba měsíc jak doufám koupíte.

  Více info o leaku hry: games.tiscali.cz

  DOWNLOAD: google.cz

  Úno 12th, 2011 | Kategorie Software
 • Last.fm pro Android s patchem pro přehrávání rádia v ČR

  Určitě všichni znáte internetovou službu last.fm. Dá se to nazvat něčím jako inteligentní rádio, které se snaží odhadnout váš vkus na základě vašich volených skladeb a s pokračujícím časem se samo učí předkládat vám jen takovou hudbu, o jakou budete stát. Funguje to opravdu dobře a v kombinaci s chytrým telefonem a internetem, můžete toto rádio poslouchat i na cestách. Bohužel přead nějakou dobou se aplikace pro Android omezila s přehráváním pouze na státy jako je USA, Anglie, Německo, atd…  a přez oficiálního klienta z Android Marketu tak nelze v ČR tuto službu v mobilu využívat.

  Existuje však patchuntá verze, která vám dovolí poslouchat last.fm na Androidu i v České Republice a ZDARMA! :) Stahujte a užívejte poslech .)

  DOWNLOAD PATCHNUTÉ VERZE (1.6.6): dropbox.com

  Úno 12th, 2011 | Kategorie Mobilní telefony, Software
 • Pro Evolution Soccer 2011 pro HTC HD2 (Android)

  Výborný fotbálek nyní i na mobilu s překvapivě pěknou a velmi detailní grafikou! Na HTC HD2 vše běží naprosto plynule. Určitě stojí za vyzkoušení!

  AppBrainURL: appbrain.com
  DOWNLOAD PLNÉ VERZE: google.cz

  Úno 3rd, 2011 | Kategorie Mobilní telefony
Archiv pro Únor, 2011
Tracked by Hobo