Archiv

 • SDHC s WiFi

  Objevil jsem docela zajímavou věcičku. Jedná se o klasickou SDHC kartu (zatím až 8GB), která má však v sobě ještě WiFi!. Fotky z foťáku čerstvě vyfocené, tak můžete i bez čtečky a kabelu posílat třeba do mobilu nebo notebooku u kamaráda na návštěvě nebo na facebook. Cena za 8GB verzi je okolo 1500Kč

  AMAZON: amazon.com

  Dub 25th, 2011 | Kategorie Hardware, Mobilní telefony
 • „The Curse“ by Josh Ritter

  Dub 20th, 2011 | Kategorie Videoklipy
 • Mobil dobíjený displejem

  Firma Whisips nedávno přišla s docela revoluční novinkou na poli mobilních zařízení. Jde o tenkou vrstvu (méně než 100 mikronů) průhledné fotovoltaické fólie na povrchu displeje telefonu. Tento film zachycuje sluneční energii a dokonce i energii z blízkého zdroje světla (třeba lampičky), takže možná už nikdy nebudete muset shánět zásuvku. A nemusíme se prý ani bát toho, že by folie nějak negativně ovlivňovala přesnost dotyku displeje. Podle Wysips, bude první generace této technologie schopna telefon zcela nabít za 6 hodin z venkovního světla. Avšak s druhou generací, která přijde již příští rok, by měl mít telefon dostatek energie pro 30 minutový hovor už po 1 hodině nabíjení ze světla.

  A i kdyby se tato technologie nedala použít na plné nabíjení telefonu, určitě by to velmi výrazně pomáhalo telefonu při celodenní zátěži. Docela úsměvné bude, až se začnou telefony místo v kapse nosit na krku, kvůli světlu :)

  A kdy že by to mělo být dostupné pro komerční použití? Wysips říká, že její technologie by mohli být integrované do telefonů, e-knih, a tabletů již v průběhu 12 měsíců!

  Zdroj: blog.laptopmag.com
  Dub 3rd, 2011 | Kategorie Hardware, Mobilní telefony
Archiv pro Duben, 2011
Tracked by Hobo