Archiv

 • Plugin pro odstranění povinné cookies hlášky na webech

  Evropská Unie začala požadovat, aby každý web který využívá cookies musel na tuto skutečnost upozorňovat své návštěvníky. Bohužel se to týká téměř všech webů, takže tato hláška začíná velmi otravovat i obyčejné uživatele a administrátor s tím nemůže dělat nic.

  Naštěstí návštěvník si může pomoci jednoduchým pluginem, který tuto hlášku skryje

  Plugin pro Firefox:
  addons.opera.com

  Plugin pro Chrome:
  chrome.google.com

  Plugin pro Operu:
  addons.opera.com

  Plugin pro Internet Explorer:
  crossrider.com

  Zář 29th, 2015 | Kategorie Blog, Software
 • Blokování reklamy v Chrome a Firefoxu – uBlock Origin

  AdBlock už se dnes příliš nehodí pro blokování reklamy, jelikož weby jej velmi často blokují a pokud jej máte zaplý, web se vám nemusí zobrazit celý nebo správně. Stránky také často vyžadují jeho vypnutí.  uBlock Origin je v tomhle ohledu zatím více neznámý ale funguje naprosto stejně jako AdBlock. Je také méně náročný na počítač. Dnes již tedy doporučuji všem pouze nainstalovat doplněk uBlock Origin pro Chrome nebo Firefox.

  uBlock Origin pro Chromechrome.google.com

  uBlock Origin pro Firefoxaddons.mozilla.org

  Zář 22nd, 2015 | Kategorie Intranet, Software
 • Samovolné probouzení nebo zapínání počítače

  Pokud používáte režim spánku nebo hibernace. Může se vám občas stát, že se vám počítač sám od sebe zapne  nebo se zapíná i opakovaně a vy netušíte proč. V 95% je příčina stejná. Způsobuje to povolení volby „časovače pro probuzení“. Je to funkce windows, která umožňuje programům ovládat režim spánku a na jejich vyžádání systém probudit. Je to ale celkem otravné. Tuto funkci lze tedy jednoduše vypnout v ovládacích panelech. Případně můžete nechat volbu „jen důležitá probuzení“ Například pokud máte nastaveny automatické Windows aktualizace na noční hodiny.

  Ovládací panely->Možnosti napájení->změnit nastavení schématu->Změnit pokročilé nastavení napájení->Režim spánku->“Povolit časovače pro probuzení“ nastavit na „Zakázat“

  Zář 22nd, 2015 | Kategorie Software
Archiv pro Září, 2015
Tracked by Hobo