Debutové album Susane Boyle trhá rekordy

Viděli jste ji zpívat na YouTube, plakali jste s ní v přímém televizním přenosu. Nestala se britskou pop idol (skončila druhá), ale její debutová deska trhá všechny rekordy.

Susan Boyle v sobě díky televizní soutěži objevila mimořádný pěvecký talent, proměnu sedmačtyřicetileté ženy v domácnosti v hvězdu sledovala letos na jaře média po celém světě. Její debutové album I Dreamed A Dream vyšplhalo po vydání do čela žebříčku a právě se stalo nejprodávanějším britským debutem všech dob.

Milionová paní

Prodeje desky zatím překvapují i optimisty. I Dreamed A Dream dlouho vedlo v předprodejích internetového obchodu Amazon a obrovskou rychlostí mizí i z pultů hudebních obchodů. Podle v neděli zveřejněných prodejních výsledků britského žebříčku se I Dreamed A Dream stalo nejrychleji prodávaným debutovým albem všech dob.

Susan Boyle

Boyle hravě překonala i Leonu Lewis, jejíž album Spirit drželo dosavadní rekord. Můžou za to i někteří Britové, kteří desku nakupují stejným způsobem jako hlasují v televizních soutěžích – místo jednoho kusu jich kupují hned několik.

Úspěch desky je globální: například z USA hlásí z prvního týdne prodeje kolem 650 tisíc, čímž Susan Boyle nejspíše překoná všechny letošní albové novinky včetně Eminema nebo U2. Největším soupeřem I Dreamed A Dream byl paradoxně poražený finalista posledního ročníku American Idol Adam Lambert, jehož debut Entertainment hlásí zhruba třetinový výsledek. Mezi dalšími poraženými jsou nové desky i od takových hvězd, jakými jsou Lady GaGa, Andrea Bocelli, Rihanna nebo Shakira.

(zdroj: aktualne.cz)