Google Chrome AdBlock+ (blokování reklamy)

UPDATE 9. září 2015

Dnes již doporučuji všem pouze nainstalovat doplněk uBlock Origin pro Chrome nebo Firefox. Některé weby totiž začali blokovat doplněk AdBlock. uBlock Origin je v tomhle ohledu zatím více neznámý ale funguje naprosto stejně jako AdBlock.

uBlock Origin pro Chrome – chrome.google.com

uBlock Origin pro Firefox – addons.mozilla.org

—————————————–

Před nějakým časem jsem psal článek o možnosti blokování reklamv prohlížeči Google Chrome. Doba pokročila a pro blokování reklamy v Chrome stačí dnes již, stejně jako ve Firefoxu, jednoduše nainstalovat rozšíření AdBlock a v jeho nastavení si zvolit seznam filtrů, které potřebujete. Tyto přednastavené filtry se sami aktualizují, fungují skvěle a na většině profláklých webů vám zmizí vešerá reklama bez jakékoliv práce. Další seznamy filtrů naleznete na webu adblockplus.org. Je samozřejmě možné přidávat vlastní blokované objekty, nebo si vytvořit vlastní seznam filtru podle pravidel adblockplus.org

Avšak pro trochu jednodušší přidávání vlastních blokovacích objektů je možno použít betaverzi Adblock+. Jeho výhoda spočívá v jednoduchosti označení blokovaných objektů na stránce. Používáte tyto jednoduché klávesové zkratky:

Blokování objektu – Alt+B
Blokování více objektů – Alt+W
Odblokování objektu – Alt+U
Odblokování posledního zablokovaného objektu – Alt+L
Editace stylu blokování – Alt+E

DOWNLOAD:
AdBlock: chrome.google.com
AdBlock+: ruzanow.ru