Mobil dobíjený displejem

Firma Whisips nedávno přišla s docela revoluční novinkou na poli mobilních zařízení. Jde o tenkou vrstvu (méně než 100 mikronů) průhledné fotovoltaické fólie na povrchu displeje telefonu. Tento film zachycuje sluneční energii a dokonce i energii z blízkého zdroje světla (třeba lampičky), takže možná už nikdy nebudete muset shánět zásuvku. A nemusíme se prý ani bát toho, že by folie nějak negativně ovlivňovala přesnost dotyku displeje. Podle Wysips, bude první generace této technologie schopna telefon zcela nabít za 6 hodin z venkovního světla. Avšak s druhou generací, která přijde již příští rok, by měl mít telefon dostatek energie pro 30 minutový hovor už po 1 hodině nabíjení ze světla.

A i kdyby se tato technologie nedala použít na plné nabíjení telefonu, určitě by to velmi výrazně pomáhalo telefonu při celodenní zátěži. Docela úsměvné bude, až se začnou telefony místo v kapse nosit na krku, kvůli světlu 🙂

A kdy že by to mělo být dostupné pro komerční použití? Wysips říká, že její technologie by mohli být integrované do telefonů, e-knih, a tabletů již v průběhu 12 měsíců!

Zdroj: blog.laptopmag.com