Nejlepší koupání co znám!!!

Nedaleko Strakonic se nachází vesnička Štěkeň. Protéká jí řeka Otava a překonává zde jez s krásným přirodním aqaparkem, který je vyhledavaným místem nejen vodáky, ale i turisty a cyklisty. Stojatá a hluboká voda nad jezem nabízí možnost klidného plaváni (až 700m dlouhého) a pohodové hluboké peřeje pod jezem jsou jako stvořené k vodním radovánkám, které neznají mezí.-) Skákání do jezu, splouvání na lodi či lehátku, plaváni v peřejích, točení ve vracáku, či jízda na dřevěném prkně jsou opravdu vyjímečným zážitkem a předčí i mnohé aquaparky.

(zdroj: www.steken.cz)

Na jezu se dá blbnout opravdu všelijak jak ostatně dokládá i video, jediné co však nedoporučuji je sjíždění šlajsny po zadku. Riziko, které představují vykukujici traverzy na hraně jezu domorodci dobře znají.. ovšem neznalí návštěvníci jej velmi často podceňují a končí tak s pořádně naraženou zadnicí… Lepší je tedy dát si pod sebe lehátko a sjíždět na něm.

Voda v řece je posledních několik let již opravdu velmi čistá, navic není chlórovaná a oproti rybníkům teče. Její teplota v horkých letních dnech dosahuje lehce 23-24°C, což je jiz opravdu „bájo“ a ve vodě vydržíte klidně i dvě hodiny..


A když už budete mít vody dost, můžete se vypravit do některé z místních hospůdek. 150m pod jezem se na levém břehu nachází kemp u jehož vchodu stoji tři obrovské lípy, pod kterými najde unavený člověk stín s příjemným posezením u pivka. Další dvě hospody se nacházejí pár kroků po asfaltové silničce směrem do vsi. Nově jsou zde také dva tenisové a dva volejbalové kurty.

Doufám, že jsem vás tímto nalákal na pěkný tip na výlet a pokud snad někdy budete mít cestu okolo. Určitě se zastavte a třeba se i potkáme