Největší vlna jakou kdy kdo sjel na serfu…

Od roku 2001 se každoročně koná na Havaji soutěž BillabongXXL o sjetí největší vlny světa. Při prvním ročníku se nesmazatelně zapsal do historie Mike Parsons touto vlnou vysokou neuvěřitelných 65stop (20 metru).

Soutěž má více kategorií – Jízda roku, Tunel roku, Největší „pohlavek“ a nakonec Největší vlna roku.

I když z videa vypadá vlna monstrózně, největší není. Krátce předtím sjel Mike vlnu o výšce 66 stop v lokalitě Cortes Bank. Od roku 2003 ale již Mika Parsonse překonali jiní surfaři. On ale loni v zimě znovu všem ukázal, kdo je pánem největších vln světa a opět na stejném místě jako se mu to povedlo před soutěží sjel vlnu vysokou 22m. Z této nové vlny však existuje jen sekvence fotografií.

5. ledna 2008, lokalita Cortes Bank, výška vlny přez 70 stop (22m)

Neoficiálně je ale naprostým rekordmanem Ken Bradshaw’s, jenž sjel vlnu o výšce neuvěřitelných 85 stop (26m). Stalo se tak 28. ledna 1998 v Log Cabins, Oahu (Havaj). Bohužel neexistuje jakákoliv videonahrávka nebo fotografie :(

  1. Čvc 28th, 2011 at 02:55 | #1

    Excellent web page. An address to your story was at Christian Dillstrom’s list of recommended blog pages – you must be doing a sweet job as mobile + social media marketing specialist is pointing towards you!

Vložit komentář

XHTML: Mužete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Tracked by Hobo