Opravdu si myslíte, že jsme důležití?!

Objevilo se pár jedinců (ačkoliv by mě to v životě nenapadlo), kterým neříkají nic názvy dalších hvězd, které se objevují v tomhle videu po Slunci (jako je třeba Vega nebo Sirius a dokonce si snad mysleli, že jsou to planety).
Takže… to po Slunci jsou ostatní větší hvězdy ve vesmíru… Ty velké patří mezi tzv. „hvězdné obry“ a „nadobry“ A na konci jejich života (při masivním propadnutí jejich jader do sebe – supernovou) se znich mohou stát černé díry (u našeho Slunce toto nehrozí i když stejně za několik miliard let o něco zvětší svoji velikost a Zemi také zniči avšak jiným způsobem než vznikem černé díry  – to u tak malých hvězd není možné)

A nakonec… ještě pár detailů…. Ne Slunce opravdu není největši hvězda ve vesmíru. Ob a Jenisej jsou řeky v Rusku a Kasiopea je souhvězdí na obloze… to už jen pro detail protože někteří jedinci mě opravdu nepřestávají překvapovat svými znalostmi :)

Lis 27th, 2009 | Publikováno v Přírodní zajímavosti
Zatím bez komentářů.

Vložit komentář

XHTML: Mužete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Tracked by Hobo