Slovíčka v mobilu (Android)

Dlouhou dobu jsem sháněl program pro Android na efektivní učení anglických slovíček. Prostě abych si mohl nahrát co nejrychleji pár desítek slov a ve volných chvílích, například při čekání na autobus, se je učit. Většina programů je na principu flashcards/kartiček. Objevil jsem ale jeden naprosto primitivní a 100% efektivní. Jak se říká v jednoduchosti je síla :) Jmenuje se VocabIT a je od českého autora.

Jeho princi je opravdu prostý. Stáčí vzít mobil, vyfotit si arch papíru se slovíčky a hotovo. Program rozřeže fotku na jednotlivé segmenty podle sousedících slov a ty vám pak předkládá na displeji. Vy pouze odškrtáváte „vím“ nebo „nevím“. Program umožňuje nahrávat si jednotlivé lekce a slovíčka můžete pouštět Anglicko-Česky i Česko-Anglicky. VocabIT by  se dal určitě použít i na učení jiných souvisejících věcí – například k učení hub nebo květin z fotek.

AppBrainURL: appbrain.com
Homepage: google.com

Úno 26th, 2011 | Publikováno v Mobilní telefony, Software
 1. Jani
  Lis 17th, 2013 at 20:42 | #1

  Ta aplikace je vážně skvělá a jednoduchá a nevím co ještě, ale hrozně se mi seká :( Při učení i při nahrávání dalších slovíček, prostě každou chvilku i víckrát za minutu „force close“. Neporadí někdo? Nebo existuje podobná a stabilnější? :) Díky!

 2. Jani
  Lis 17th, 2013 at 20:51 | #2

  @Jani
  Ještě jen dodám, že se potřebuju učit čínštinu a můj PC nějak odmítá zobrazovat čínské znaky, takže vypisovat si někam slovíčka, když potřebuju znaky i speciální diakritiku pro pinyin je příliš složité a zdlouhavé. Takhle jen udělám fotku z učebnice, prostě geniální. Používám tu aplikaci přes veškeré sekání, ale zamrzí. :)

Vložit komentář

XHTML: Mužete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>
Tracked by Hobo