Velké výpadky internetu

Výjádření našeho spokytovatele internetu ( ebone.cz )k předešlým výpadkům:

Omlouváme se za různě dlouhé výpadky připojení od 9.6. odpoledne do 11.6. večera. Problém byl u společnosti ČD Telematika, jejíž technici řešili problém na jejich optické síti. Snažili jsme se dopady výpadků eliminovat pomalejším záložním spojením. V jednání je nezávislá vysokokapacitní záložní linka.

Tak bohužel nás postihl dnes velmi dlouhý výpadek a spoustu dalších menších přez celý den. Bohužel problém je vážnějšího charakteru… na optickém kabelu společnosti ČD Telematika na trase Praha – Strakonice došlo k problému (zjišťuju podrobnosti) a tudíš internet nefungoval většině poskytovatelů internetu v celých Strakonicích a širokém okolí doufejme, že se vše dá brzy do pořádku.

Update 21:00h: Stále to vypadá, že problém není zcela vyřešen… až se dozvím podrobnějsí info napíšu to sem.

Update 23:00h: Tak nyní se zdá, že už vše funguje normálně. Doufejme, že to vydrží a zítra již nebude žádný problém.

Update 10.6.2008 5:30h: Od 23:00 do 5:30 jel náš poskytovatel přez nouzovou linku. Od 5:30 již byla linka opět plně funkční ovšem od 17:15 zase internet nefunguje tak jak má 🙁 Zřejmě včerejší problém neyl ještě zcela dořešen.

Update 10.6.2008 22:00h: Problémy s hlavní konektivitou se objevily po 17h znovu. V případě problému na hlavní přípojce je síť přepojena na záložní spojení, vzhledem k jeho omezené kapacitě však je připojení pomalejší 🙁